بی بی سی فارسی زنده

برای نشون عروس چی میبرن؟

2023.03.25 08:36 Affectionate-Emu-271 برای نشون عروس چی میبرن؟

مراسم نشون عروس که به آن بله برون نیز گفته می شود یکی از مراسم های ایرانی می باشد. این مراسم برای آشنایی بیشتر خانواده های درجه دوم خانواده عروس و داماد برگزار می شود. در مراسم نشون عروس خانواده داماد موظف هستند تا انگشتری برای به نشانه تعهد به دست عروس بی اندازند. در مراسم بله برون در مورد مواردی نظیر مهریه و جهزیه نیز صحبت می شود و خانواده ها تاریخ ازدواج را مشخص می کنند. برای آشنایی بیشتر با نکات کلیدی این مراسم با ما همراه باشید.
submitted by Affectionate-Emu-271 to u/Affectionate-Emu-271 [link] [comments]


2023.03.24 21:33 Ok_Mountain_2041 جواب توهین واکنش درست به بی احترامی دیگران

submitted by Ok_Mountain_2041 to u/Ok_Mountain_2041 [link] [comments]


2023.03.24 15:38 szsitebuilder چت جی بی تی چیست

این روزها اغلب نام GBT chat را می شنویم. این هوش مصنوعی سر و صدای زیادی در سرتاسر دنیا به پا کرد و تیتر همه اخبار شد. علم و فناوری به سرعت در جهان در حال گسترش است و ChatGPT به عنوان یکی از جدیدترین مدل های زبان پیشرفته مبتنی بر هوش مصنوعی شناخته می شود که به صورت رایگان در دسترس همگان است. اگر شما نیز می خواهید در مورد این هوش مصنوعی و استفاده از چت GBT بیشتر بدانید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. با استفاده از این ابزار می توانید به راحتی بعد از دریافت سفارش طراحی سایت اختصاصی اقدام به طراحی سایت نمایید و در انتها متون مورد استفاده را از طریق این ابزار تولید نمایید. GBT Chat چیست؟
به طور خلاصه، Chat GBT یک ربات مبتنی بر هوش مصنوعی برای چت و مکالمه است که توسط OpenAI طراحی شده است. گپ gpt می تواند از بسیاری جهات به شما کمک کند، فقط سوال خود را تایپ کنید و به شما پاسخ خواهد داد. فرقی نمی کند سوال شما در کدام زمینه باشد یا به چه زبانی بپرسید، در نهایت چت gbt پاسخ شما را کامل و جامع خواهد داد! چت GBT می تواند مسائل و مسائل پیچیده مرتبط با ریاضیات، فیزیک و حل مسئله را درک کند، پیشنهادات درست و منطقی برای تولید محتوا ایجاد کند، خطاهای کدهای برنامه نویسی را پیدا کند، صفحات HTML تولید کند و ... استفاده از بحث GBT در ایران متاسفانه به دلیل تحریم ایران برای استفاده از چت JPT باید از شماره مجازی و فیلتر برای تغییر آی پی استفاده کرد. برای شروع ابتدا عبارت OpenAI را در گوگل جستجو کنید و سپس وارد وبسایت رسمی آن شرکت شوید. سپس به صفحه ChatGPT رفته و روی گزینه Try ChatGPT کلیک کنید. در این مرحله، باید در وب سایت OpenAI ثبت نام کنید. اگر قبلا این کار را انجام داده اید وارد حساب کاربری خود شوید. اکنون می توانید از چت GBT استفاده کنید. برای استفاده از آن نیازی به مهارت خاصی ندارید و فقط به صورت طبیعی و مکالمه شروع به چت کنید.
منبع: همه چیز درباره چت جی بی تی
submitted by szsitebuilder to u/szsitebuilder [link] [comments]


2023.03.24 10:13 webayandeh الگوریتم کوآتی

الگوریتم کوآتی
الگوریتم کواتی گوگل (coati) چیست؟ گوگل کواتی جایگزین الگوریتم پاندا آیا می دانستید که الگوریتم پاندا گوگل از سال 2012 دیگر وجود ندارد؟ در طول سال‌ها نه تنها در الگوریتم رتبه‌بندی اصلی گنجانده شد، بلکه در برخی مواقع به الگوریتم جدیدی به نام کواتی گوگل – Coati تبدیل شد. باید بیشتر بررسی شود که آیا الگوریتم کواتی گوگل (coati) جایگزین پاندا شده و آیا اصلا گوگل به همچین تغییری نیاز داشته است؟ الگوریتم coati یکی از جدیدترین الگوریتم‌هایی است که گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها معرفی کرده است. نکته قابل‌توجه این است که این الگوریتم جایگزین الگوریتم معروف پاندا شده است.
الگوریتم بهینه سازی کواتی در واقع یک الگوریتم فرا ابتکاری جدید با الهام از یک موجود زنده است که برای حل مسائل بهینه سازی سایت‌ها و رتبه‌بندی آن‌ها در گوگل پیاده‌سازی شده است. در واقع این الگوریتم نمونه پیشرفته و بروز شده الگوریتم پاندا است.
الگوریتم Coati چیست منظور از “الگوریتم‌های گوگل” چیست؟ گوگل از مجموعه‌ای از اصول معروف به الگوریتم برای رتبه‌بندی صفحات وب در رتبه‌بندی جستجو استفاده می‌کند. برای تعیین اینکه کاربران در جستجوی چه چیزی هستند و ترتیب صفحات بر اساس اهمیت و قابلیت اطمینان، سیستم‌های پیشرفته Google اطلاعات را در سراسر صفحات وب جمع‌آوری می‌کنند. تغییرات الگوریتم بی‌شماری توسط گوگل در طول زمان انجام شده است. این الگوریتم‌ها شامل بوستون، کافئین، کاساندرا، دومینیک، اسمرلدا، فریتز، فلوریدا، آستین، براندی، آلگرا، بوربن، گیلیگان، جگر، بیگ بابا، الگوریتم تازگی محتوا ، الگوریتم رنک برین، الگوریتم کبوتر، الگوریتم پنگوئن، الگوریتم EAT گوگل است. الگوریتم مرغ مگس‌خوار در سال 2013 به‌روزرسانی قابل توجهی را تجربه کرد تا نتایج سفارشی‌تری را به بازدیدکنندگان ارائه دهد. حال یکی از جدیدترین این الگوریتم‌ها الگوریتم کواتی است.
submitted by webayandeh to u/webayandeh [link] [comments]


2023.03.23 20:35 gelkoocom تفاوت کفش اورجینال و فیک

وقتی نوبت به خرید کفش می‌رسد، همیشه دو گزینه در دسترس است: کفش اصل یا های کپی (فیک). با این حال، شناسایی تفاوت بین این دو می تواند بسیار چالش بر انگیز باشد، به خصوص اگر در خرید کفش متخصص نباشید. در این مقاله به تفاوت بین کفش های اصلی و کفش های تقلبی می‌پردازیم تا بتوانید هنگام خرید تصمیمی اگاهانه تر بگیرید.

کفش اصل از چه نظر با کفش فیک تفاوت دارد؟

کیفیت مواد: اولین و مهم‌ترین تفاوت بین کفش‌های اصل و تقلبی، کیفیت مواد به کار رفته در تولید آن‌ها است. کفش‌های اصلی از مواد باکیفیت ساخته شده‌اند که به دقت تهیه و آزمایش شده‌اند تا از دوام و راحتی بالایی برخوردار باشند. این مواد اغلب از تامین کنندگان معتبر تهیه میشوند تا محصول نهایی از کیفیت بالایی برخوردار باشد. از سوی دیگر، کفش های تقلبی از مواد بی کیفیتی ساخته می شوند که دوام زیادی ندارند و به سرعت کارایی خود را از دست میدهند. در بیشتر موارد، تولیدکنندگان کفش های تقلبی از مواد نامرغوبی استفاده می کنند که برای استفاده در تولید کفش آزمایش یا تایید نشده است. پوشیدن این کفش ها راحتی را از پاهای شما سلب میکند و در دراز مدت ممکن است آسیب های جبران نا پذیری را به پاهای شما تحمیل کند.
مهارت در تولید کفش: دومین تفاوت قابل توجه بین کفش های اصل و تقلبی، میزان مهارت در تولید آنهاست. کفش های اورجینال به دقت توسط متخصصان باتجربه ساخته می شود. آنها به تمام جزئیات توجه می کنند و اطمینان حاصل می کنند که هر کفش با بالاترین استانداردها ساخته شده است. از سوی دیگر کفش های تقلبی اغلب به صورت عمده و توسط کارگران غیر ماهر که فاقد تخصص لازم برای تولید کفش های باکیفیت هستند ساخته می شوند.
قیمت: یکی دیگر از تفاوت های قابل توجه بین کفش اصلی و کفش تقلبی قیمت آن است. کفش‌های اصلی اغلب گران‌تر از کفش‌های تقلبی هستند، زیرا مواد با کیفیتی که در تولید آن‌ها استفاده می‌شود و سطح کاردستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولیدکنندگان کفش‌های اصلی سرمایه‌گذاری زیادی در تحقیق و توسعه، کنترل کیفیت و بازاریابی می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که کفش‌هایشان انتظارات مشتریانشان را برآورده می‌کند. از سوی دیگر، کفش های تقلبی اغلب با کسری از قیمت کفش های اصلی به فروش می رسند، زیرا تولید کنندگان از مواد ارزان قیمت و نیروی کار کم هزینه برای تولید آنها استفاده می کنند. قیمت پایین کفش های تقلبی ممکن است برای برخی از مشتریان جذاب باشد، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که آنچه را که برای آن هزینه می کنید، دریافت می کنید. کفش های تقلبی ممکن است در ابتدا خوب به نظر برسند، اما بادوام نیستند و اغلب پس از چند بار پوشیدن از بین می روند.
اعتبار برند: کفش‌های اصلی اغلب با مارک‌های معروفی مرتبط می‌شوند که در طول سال‌ها به دلیل کیفیت بالای محصولات معروف شده اند. این برندها سرمایه گذاری هنگفتی روی اعتبار خود انجام داده اند و مشتریان وفاداری دارند که به محصولاتشان اعتماد میکنند. وقتی کفش اصلی می‌خرید، فقط یک جفت کفش نمی‌خرید. شما در حال خرید هویت و ارزش های برند مذکور هستید. از سوی دیگر، کفش‌های تقلبی اغلب به بهانه‌های واهی به فروش می‌رسند و تولیدکنندگان سعی می‌کنند آن‌ها را به عنوان محصولاتی اصیل از برندهای معروف عرضه کنند. این نه تنها غیراخلاقی است، بلکه در بسیاری از کشورها غیرقانونی است. وقتی کفش‌های تقلبی می‌خرید، فقط یک محصول ضعیف دریافت نمی‌کنید. شما همچنین از فعالیت های مجرمانه ای حمایت می کنید که یکپارچگی صنعت کفش را تضعیف می کند.

کفش اورجینال را از کجا بخریم؟

برای خرید کفش اورجینال اسان ترین راه مراجعه به فروشگاه های معتبر است که با سال ها فعالیت توانسته اند به اعتماد مشتریان خود پاسخ مثبتی بدهند. در میان فروشگاه های آنلاین زیادی که در ایران وجود دارد، فروشگاه اینترنتی گلکو انواع کفش های مردانه و زنانه را از برند های معتبری همچون، کاترپیلار، کلمبیا، نورث فیس، اسکیچرز و ... را با ضمانت اصل بودن و قیمت مناسب در اختیار شما هموطنان گرامی قرار میدهد. اگر قصد خرید کفش اوجینال را دارید توصیه میکنیم سری به وبسایت گلکو بزنید. مطمئن در میان تنوع گسترده کفش این فروشگاه یک مدل مناسب برای خود پیدا خواهید کرد
submitted by gelkoocom to u/gelkoocom [link] [comments]


2023.03.23 18:42 joonoobi فواید خرما در بارداری + اثرات مثبت خرما بر سلامت مادر و جنین

فواید خرما در بارداری + اثرات مثبت خرما بر سلامت مادر و جنین
https://preview.redd.it/tzcjz244zipa1.jpg?width=1000&format=pjpg&auto=webp&s=60204feed5aa5e655daf7256f1d82812ef881a5f

مقدمه ای بر اثرات مثبت خرما در بارداری

مصرف مواد غذایی سالم و متناسب با نیازهای بدن، برای بارداران بسیار مهم است. خرما یکی از مواد غذایی با ارزش بالاست که در این دوران می‌تواند به عنوان یکی از مواد غذایی اصلی در رژیم غذایی بارداران مورد استفاده قرار گیرد. خرما Date حاوی مواد مغذی مهمی مانند ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبر است و در طی دوران بارداری می‌تواند به عنوان یک منبع غذایی سالم برای مادر و جنین باشد. در زیر بطور مفصل به بررسی خرما در بارداری خپرداخته خواهد شد.

توضیح در مورد اهمیت مصرف خرما در بارداری


https://preview.redd.it/hrfnzf85zipa1.jpg?width=750&format=pjpg&auto=webp&s=ef28e44c2fc270a63558b3c7519dccb7a6bc32fc
بارداری یکی از دوران حساس و حساس ترین دوران در زندگی زنان است. در این دوران، برای رشد و تکامل بهتر جنین و سلامتی مادر، تغذیه صحیح و متنوع بسیار مهم است. مصرف مواد غذایی سالم و مغذی، به مادر و جنین کمک می کند تا در طول دوران بارداری بهتر کار کنند.
خرما یکی از مواد غذایی پربازدهی و بسیار مغذی است که برای مصرف در دوران بارداری بسیار مناسب است. خرما حاوی عناصر غذایی مختلفی است که برای رشد و تکامل سالم جنین و حفظ سلامتی مادر بسیار مفید است. در این مطلب به بررسی فواید خرما در بارداری پرداخته می شود.
بیشتر بخوانید: کالری خرما Dates Calories

خواص خرما برای بارداری

https://preview.redd.it/af8zjcqbzipa1.jpg?width=750&format=pjpg&auto=webp&s=f3718a8263cefeee5443cf2f8ea641bdcf25d67f
خرما یک میوه خوشمزه و مغذی است که به دلیل وجود مواد مغذی و آنتی‌اکسیدان‌های قوی، برای بارداران بسیار مفید است. در ادامه به بررسی برخی از خواص خرما برای بارداری پرداخته می‌شود:
 1. بهبود قند خون: خرما حاوی گلوکز، فرکتوز و ساکاروز است که می‌تواند بهبود قند خون بارداران را تحریک کند
 2. حفظ سلامت قلب: خرما حاوی پتاسیم است که به حفظ سلامت قلب کمک می‌کند و از بروز بیماری‌های قلبی در بارداری جلوگیری می‌کند.
 3. بهبود گوارش: خرما به دلیل حاوی فیبر غذایی، می‌تواند بهبود گوارش بارداران را تسهیل کند و از مشکلات گوارشی نظیر قبض و دیگر عوارض مرتبط با آن جلوگیری کند.
 4. تقویت سیستم ایمنی: خرما حاوی ویتامین‌های مختلفی است که به تقویت سیستم ایمنی بارداران کمک می‌کنند. این ویتامین‌ها شامل ویتامین C، ویتامین A و ویتامین B6 است.
 5. کمک به رشد جنین: خرما حاوی مقادیر قابل توجهی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسیدهای چرب است که به رشد جنین کمک می‌کنند. به عنوان مثال، ویتامین‌های موجود در خرما می‌توانند به تقویت ساختار استخوان‌های جنین کمک کنند.
 6. کاهش ریسک بیماری‌های جنینی: خرما حاوی مواد آنتی‌اکسیدانی مانند کاروتنوئیدها و فنل‌ها است که می‌توانند ریسک بروز بیماری‌های جنینی مانند برخی اختلالات را کاهش می دهد.
خرما خشک و خرما شیره دار دو دسته از محبوبترین خرما هستند که در بین مردم طرفداران زیادی دارد. روش های متفاوتی برای سرو این محصول وجود دارد. رسپی ها به عنوان یکی از این روش ها هستند.

بررسی اثرات مثبت خرما در بارداری بر سلامت مادر و جنین

https://preview.redd.it/twmdo1jqzipa1.jpg?width=750&format=pjpg&auto=webp&s=d2cf42dc6013c12b73a42a688899cfb18e70d405
مطالعات نشان داده‌اند که مصرف خرما در بارداری می‌تواند بهبود سلامت مادر و جنین را به همراه داشته باشد. در ادامه به توضیح این اثرات مثبت می‌پردازیم:
 1. افزایش انرژی و نیروی فیزیکی: خرما به دلیل داشتن قند ساده و فروسرخ، به عنوان یک منبع انرژی طبیعی محسوب می‌شود. مصرف خرما می‌تواند به مادران باردار در طول روز انرژی و نیروی لازم را بدهد.
 2. کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی: خرما دارای مواد آنتی‌اکسیدانی، فیبر، پتاسیم و منیزیم است که به مادران باردار در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی کمک می‌کند.
 3. کاهش خطر دیابت بارداری: مطالعات نشان داده‌اند که مصرف خرما در دوران بارداری می‌تواند به کاهش خطر دیابت بارداری کمک کند.
 4. بهبود گوارش: خرما دارای فیبر قابل حل است که می‌تواند بهبود گوارش مادران باردار را فراهم کند و از مشکلات گوارشی مانند یبوست جلوگیری کند.
 5. تقویت سیستم ایمنی: خرما دارای ویتامین‌های مختلفی مانند ویتامین C و ویتامین A است که به تقویت سیستم ایمنی مادران باردار کمک می‌کند.
 6. کاهش خطر پیش‌آمدن پره‌اکلامپسی: پره‌اکلامپسی یکی از مشکلات شایع در دوران بارداری است که ممکن است با افزایش مصرف خرما کاهش یابد.
بیشتر بخوانید: طرز تهیه خرما توپی و انواع توپک‌ خرمایی

فواید خرما برای زایمان

https://preview.redd.it/xa3ya8kqzipa1.jpg?width=750&format=pjpg&auto=webp&s=2a19fe8c9a85caca2709443437300e52f7ed6c62
خرما یکی از میوه‌هایی است که به دلیل داشتن مقادیر زیادی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و فیبرهای غذایی، در بارهای مختلف زندگی سودمند است. همچنین، مصرف خرما در بارداري نیز دارای فواید فراوانی برای مادر و جنین می‌باشد. در ادامه به بررسی برخی از فواید خرما برای زایمان پرداخته می‌شود:
 1. افزایش انرژی: مصرف خرما به دلیل داشتن قند طبیعی، در افزایش سطح انرژی و کاهش خستگی و بی‌حالی در دوران بارداری مؤثر است.
 2. کاهش خطر پیش‌آمدن تشنج: تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف خرما در بارداری باعث کاهش خطر پیش‌آمدن تشنج در زنان باردار می‌شود. این تأثیر خاص خرما مربوط به مواد مغذی موجود در آن است که باعث کنترل فشار خون و تقویت سیستم عصبی می‌شود.
 3. کاهش خطر زایمان ناقص: یکی از مهمترین فواید خرما برای زایمان، کاهش خطر زایمان ناقص یا پیش‌زایمانی است. مصرف خرما به دلیل داشتن مواد مغذی و فیبرهای غذایی، می‌تواند در تنظیم هورمون‌ها و تقویت رحم کمک کند و به زایمان سالم کمک کند.
 4. افزایش مقاومت بدن در برابر عفونت‌ها: مصرف خرما به دلیل داشتن مقادیر زیادی از ویتامین C و A، می‌تواند در افزایش مقاومت بدن در برابر عفونت‌ها مؤثر باشد.

توضیح درباره نقش خرما در تنظیم هورمون‌های زایمانی

https://preview.redd.it/7hv2lhkpzipa1.jpg?width=750&format=pjpg&auto=webp&s=c70e35d497fbd70d4566d9f3adbb5739852ef779
خرما به عنوان یکی از میوه‌هایی که حاوی مقدار زیادی قند طبیعی است، می‌تواند نقش مهمی در تنظیم هورمون‌های زایمانی داشته باشد. در طول دوران بارداری، سطح استروژن و پروژسترون در بدن زن بالا می‌رود. این هورمون‌ها به طور مستقیم در تنظیم فرآیند زایمان نقش دارند.
مصرف خرما در بارداری بسیار مفید خواهد بود. خرما حاوی مقدار زیادی استرون و پروژسترون طبیعی است که باعث تقویت تنظیم هورمون‌های زایمانی می‌شود. همچنین، خرما شامل فیبرهای غذایی قابل حل است که به کنترل میزان قند خون و کاهش فشار خون کمک می‌کند. این نکته نیز می‌تواند در تنظیم هورمون‌های زایمانی مؤثر باشد.
به طور کلی، مصرف خرما در بارداری به عنوان یک منبع غنی از مواد مغذی و قند طبیعی می‌تواند در تنظیم هورمون‌های زایمانی و بهبود فرآیند زایمان مؤثر باشد. با این حال، در هر صورت برای مصرف خرما و هر گونه ماده غذایی دیگری در طول دوران بارداری بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.
بیشتر بخوانید: طرز تهیه ترافل خرما

بررسی اثرات مثبت خرما بر کاهش درد زایمان و بهبود سلامت مادر بعد از زایمان

https://preview.redd.it/40z8fqqpzipa1.jpg?width=700&format=pjpg&auto=webp&s=c66768acad5610d699f2baff1e2f8039bee5b91c
مصرف خرما در بارداری و در دوران زایمان نه تنها برای تنظیم هورمون‌های زایمانی بلکه برای کاهش درد زایمان و بهبود سلامت مادر بعد از زایمان نیز مفید است. مطالعات نشان داده‌اند که مصرف خرما در دوران زایمان می‌تواند به عنوان یک راهکار طبیعی برای کاهش درد زایمان و بهبود سلامت مادر بعد از زایمان مورد استفاده قرار گیرد.
خواص خوردن خرما برای کاهش درد زایمان از این جهت است که خرما حاوی یک ترکیب شیرین‌کننده طبیعی به نام فروکتوز است که به عنوان یک آنالژزیک طبیعی عمل می‌کند و در کاهش درد زایمان مفید است. همچنین خرما حاوی مقادیر قابل توجهی مواد معدنی مانند پتاسیم، کلسیم، مس و منیزیم است که می‌تواند به حفظ تعادل الکترولیتی بدن کمک کند و در نتیجه در بهبود سلامت مادر بعد از زایمان نقش داشته باشد.
یکی دیگر از مزایای خوردن خرما در دوران زایمان، افزایش انرژی بدن و کاهش خستگی است. خرما حاوی قند‌های ساده است که سریعا در بدن هضم شده و به بدن انرژی می‌دهند. در واقع، مصرف خرما می‌تواند به عنوان یک منبع انرژی طبیعی برای مادران باردار و زایمان کننده بسیار مفید باشد.
لازم به ذکر است که مصرف خرما به تنهایی نمی‌تواند به جای داروهای دردهای زایمان استفاده شود. در صورتی که درد زایمان شدید است، باید با پزشک خود مشورت کرده و برای درمان درد، از داروهای تجویز شده استفاده کنید.

توضیح درباره تاثیر خرما بر تنظیم قند خون و کاهش خطر عفونت بعد از زایمان

https://preview.redd.it/f47dbqdpzipa1.jpg?width=750&format=pjpg&auto=webp&s=6d0d1b4b322959c17965296d9b79e3bc0be60867
خرما دارای خواص غذایی متعددی است که می‌تواند برای مادران باردار و نوزادان آنها مفید باشد. یکی از این خواص، کاهش خطر عفونت در مادران بعد از زایمان و کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن مانند دیابت و بیماری‌های قلبی است. همچنین، مصرف خرما در بارداری می‌تواند به کنترل قند خون در بدن کمک کند. بررسی‌ها نشان داده است که خرما می‌تواند در کاهش احتمال ابتلا به عفونت‌های مرتبط با زایمان مفید باشد.
مطالعات نشان داده‌اند که مصرف خرما در بارداری باعث کاهش احتمال ابتلا به عفونت‌های مرتبط با زایمان مانند عفونت مجرای ادراری و عفونت رحم پس از زایمان می‌شود. همچنین، خرما دارای خواص ضد التهابی است که می‌تواند به بهبود سلامت عمومی مادر کمک کند.
در مورد تاثیر خرما بر تنظیم قند خون، مطالعات نشان داده است که مصرف خرما می‌تواند به کنترل قند خون در بدن کمک کند. خرما دارای شیرینی طبیعی است ولی شیرینی آن از نوع قند ساده است که باعث افزایش قند خون نمی‌شود.
خرما دارای فیبر قابل حل است که با کاهش جذب قند از روده کمک می‌کند و از نوع قند‌های پیچیده است که باعث افزایش قند خون نمی‌شود. در کنار این موارد، خرما می‌تواند بهبود ترشح شیر مادران نیز کمک کند و برای نوزادان سالم و مادران پرانرژی و سالم بسیار مفید است.
پیشنهاد می کنیم درصورتی که تمایل به خرید و قیمت خرما باکیفیت دارید به فروشگاه اینترنتی جنوبی مراجعه کنید. بهترین کیفیت محصولات را به شما ارائه خواهیم کرد.

فواید خرما برای جنین


https://preview.redd.it/ryd6jptjzipa1.jpg?width=750&format=pjpg&auto=webp&s=a1181d8f11095c9560e9409fd020e098ae665482
مصرف خرما در بارداری ، علاوه بر اثرات مثبتی که برای سلامت مادر دارد، به جنین نیز بسیار مفید است. در ادامه به برخی از فواید خرما برای جنین پرداخته می‌شود:
 • رشد و تکامل سلولی جنین: خرما به دلیل حاوی مقدار زیادی ویتامین‌های مختلفی مانند ویتامین‌های A، B و C، مواد معدنی مثل آهن، کلسیم و پتاسیم، آنتی‌اکسیدان‌های قوی و فیبر، به رشد و تکامل سلولی جنین کمک می‌کند. توصیه می شود تا خرما در بارداری به عنوان یک بخش ویژه درنظر گرفته شود.
 • تقویت سیستم ایمنی جنین: خرما با داشتن مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان، به تقویت سیستم ایمنی جنین کمک می‌کند و در مقابل بیماری‌ها و عفونت‌ها مقاومت جنین را افزایش می‌دهد.
 • بهبود سلامت روانی جنین: خرما حاوی مقادیر بالایی از تریپتوفان است که به تولید سروتونین کمک می‌کند. سروتونین یک هورمون شادی است که احساس رضایت و خوشبختی را به جنین منتقل می‌کند.
 • کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی: مصرف خرما در بارداری به دلیل حاوی مقادیر زیادی فیبر، پتاسیم و مواد معدنی، می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در جنین را کاهش دهد.
 • تسهیل در کنترل وزن: خرما از افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری جلوگیری می‌کند و به وزن سالم جنین کمک می‌کند.
 • با توجه به اینکه خرما دارای مواد مغذی و مفید برای سلامت مادر و جنین است، مصرف مقدار مناسب آن در دوران بارداری پیشنهاد می کنیم.

روش مصرف خرما در بارداری

https://preview.redd.it/x1kmu5glzipa1.jpg?width=532&format=pjpg&auto=webp&s=6628b49b51032b1eb169e7bbb811e367f6be93f6
در دوران بارداری، می‌توان خرما را به عنوان یکی از تنقلات سالم و غنی از مواد مغذی مصرف کرد. مصرف خرما در بارداری به دلایلی که در بخش‌های قبلی به آن اشاره شده، بسیار مفید است. اما در مورد روش‌های مصرف خرما در بارداری باید به نکاتی توجه کرد.
 1. مقدار مصرف خرما در بارداری : مصرف خرما در بارداری باید با میزان متعادل و معقولی انجام شود. مصرف زیاد خرما می‌تواند باعث افزایش وزن در دوران بارداری شود. به طور معمول، هفته‌ای ۲ تا ۳ عدد خرما به عنوان تنقل می‌تواند مناسب باشد.
 2. نحوه مصرف خرما در بارداری : خرما می‌تواند به صورت تنقل، دسر، شیرینی و یا در تهیه غذاهای خوراکی مصرف شود. در صورتی که خرما را به صورت تنقل می‌خورید، بهتر است آن را با مواد دیگری مانند پنیر، آجیل‌ها و یا میوه‌های دیگر ترکیب کنید تا از تغذیه متنوع برخوردار شوید.
 3. گونه و نوع خرما در بارداری : خرماهایی که با رنگ زرد و نارنجی عرضه می‌شوند، شیرینی بیشتری نسبت به خرماهایی که رنگ سبز و قهوه‌ای دارند، دارند. در صورتی که برای کنترل وزن بارداری خود نگران هستید، خرماهای سبز و قهوه‌ای را ترجیح دهید.
فروشگاه اینترنتی جنوبی با دسترسی به بهترین خرما های جنوب آماده خدمت رسانی به شما است. می توانید انواع خرماها نظیر کبکاب، خرماصویی و... را در بهترین کیفیت و قیمتی رقابتی خریداری کنید. ارسال سریع و کیفیت بالا ر از ما بخواهید. لذت خریدی ساده و باکیفیت را با ما تجربه خواهید کرد.

منبع مطلب فواید خرما در بارداری : وبسایت فروشگاه اینترتی جنوبی
submitted by joonoobi to u/joonoobi [link] [comments]


2023.03.23 12:46 fashion-world بی بی کرم چیست؟ فواید BB کرم و روش استفاده از آن

این روزها حتما نام بی بی کرم “BB Cream” را شنیده‌اید. شاید برای برخی سوال باشد که بی بی کرم چیست؟ چرا باید از بی‌بی کرم استفاده کرد؟ بی بی کرم یک محصول پرکاربرد و پرطرفدار و دارای ترکیبات آرایشی و مراقبتی است، که در بین بانوان بسیار محبوب شده است. به دلیل وجود انواع برند بی‌بی کرم در بازار، در زمان انتخاب می تواند شما را دچار سردر گمی کند. در این مطلب از وبلاگ فیوشا قصد داریم درباره فواید بی بی کرم و نحوه خرید بی بی کرم مناسب با نوع پوست صحبت کنیم.

تاریخچه پیدایش بی بی کرم

اولین BB کرم در دهه ۱۹۵۰ توسط متخصص پوست دکتر کریستین شرامک، در آلمان ساخته شد. دکتر شرامک، این کرم را به بیماران خود و بعد از اتمام درمان‌های پوستی، مانند لایه برداری پوست و صورت، تجویز می‌کرد. BB کرم برای تسکین پوست طراحی می‌شد و توانایی پوشانندگی قرمزی صورت را نیز داشت.
بعد از گذشت ۳۰ سال، کرم BB به بازار لوازم آرایشی و بهداشتی کره عرضه و به سرعت در سراسر آسیا محبوب شد. فرمولAll in One آلمانی در محصولات کره جنوبی نیز وجود داشت و استفاده از یک کرم به جای چند کرم، سبب محبوبیت سریع این محصول در بین خانم‌ها شد.

بی بی کرم چیست؟

بی بی کرم مخفف “Beauty Balm” یا “Blemish Balm” است که در فارسی «بالم زیبایی» یا «کرم زیبایی» گفته می‌شود. بی بی کرم تنها یک کرم صورت نیست، بلکه محصولی تلفیقی از لوازم آرایش و محصولات مراقبت از پوست، مانند کرم ضد آفتاب و آبرسان، است. که علاوه بر زیبایی، سلامتی پوست شما را نیز تضمین می کند.
بی بی کرم (BB Cream) به جز مراقبت از پوست باعث زیبایی پوست‌تان نیز خواهد شد. بنابراین می توان گفت این کرم ترکیبی از پرایمر، مرطوب کننده، کانسیلر، کرم پودر و ضد آفتاب را با هم دارد. فرمولاسیون این کرم، سبک تر از کرم پودر و دارای خواص درمانی و مرطوب کنندگی بیشتر از آن است.

ترکیبات بی‌بی کرم BB Cream


مزایای بی بی کرم

بی بی کرم‌ها باتوجه به محتویات آن، مزایای مختلفی دارند. مزیت‌های کلی بی بی کرم شامل موارد زیر می‌شود:

بی‌بی کرم ها خاصیت پوشانندگی متوسط خوبی دارند. یعنی بعد از استفاده از این کرم، دیگر نیازی به استفاده از کرم‌های دیگری مانند کرم پودر و یا کانسیلر نیست. این کرم‌ها در انواع مختلف برای پوست خشک و چرب در بازار موجود هستند و بیشتر به مرطوب کننده‌های رنگی شبیه‌اند. یعنی برخلاف کرم پودر که کل عیوب پوست را می‌پوشاند، بی بی کرم کاور متوسطی دارد.

منبع: فیوشا
https://fiosha.com/benefits-bb-cream/
submitted by fashion-world to u/fashion-world [link] [comments]


2023.03.23 12:38 fashion-world بی بی کرم چیست؟ فواید BB کرم و روش استفاده از آن

این روزها حتما نام بی بی کرم “BB Cream” را شنیده‌اید. شاید برای برخی سوال باشد که بی بی کرم چیست؟ چرا باید از بی‌بی کرم استفاده کرد؟ بی بی کرم یک محصول پرکاربرد و پرطرفدار و دارای ترکیبات آرایشی و مراقبتی است، که در بین بانوان بسیار محبوب شده است. به دلیل وجود انواع برند بی‌بی کرم در بازار، در زمان انتخاب می تواند شما را دچار سردر گمی کند. در این مطلب از وبلاگ فیوشا قصد داریم درباره فواید بی بی کرم و نحوه خرید بی بی کرم مناسب با نوع پوست صحبت کنیم.

تاریخچه پیدایش بی بی کرم

اولین BB کرم در دهه ۱۹۵۰ توسط متخصص پوست دکتر کریستین شرامک، در آلمان ساخته شد. دکتر شرامک، این کرم را به بیماران خود و بعد از اتمام درمان‌های پوستی، مانند لایه برداری پوست و صورت، تجویز می‌کرد. BB کرم برای تسکین پوست طراحی می‌شد و توانایی پوشانندگی قرمزی صورت را نیز داشت.
بعد از گذشت ۳۰ سال، کرم BB به بازار لوازم آرایشی و بهداشتی کره عرضه و به سرعت در سراسر آسیا محبوب شد. فرمولAll in One آلمانی در محصولات کره جنوبی نیز وجود داشت و استفاده از یک کرم به جای چند کرم، سبب محبوبیت سریع این محصول در بین خانم‌ها شد.

بی بی کرم چیست؟

بی بی کرم مخفف “Beauty Balm” یا “Blemish Balm” است که در فارسی «بالم زیبایی» یا «کرم زیبایی» گفته می‌شود. بی بی کرم تنها یک کرم صورت نیست، بلکه محصولی تلفیقی از لوازم آرایش و محصولات مراقبت از پوست، مانند کرم ضد آفتاب و آبرسان، است. که علاوه بر زیبایی، سلامتی پوست شما را نیز تضمین می کند.
بی بی کرم (BB Cream) به جز مراقبت از پوست باعث زیبایی پوست‌تان نیز خواهد شد. بنابراین می توان گفت این کرم ترکیبی از پرایمر، مرطوب کننده، کانسیلر، کرم پودر و ضد آفتاب را با هم دارد. فرمولاسیون این کرم، سبک تر از کرم پودر و دارای خواص درمانی و مرطوب کنندگی بیشتر از آن است.

ترکیبات بی‌بی کرم BB Cream


مزایای بی بی کرم

بی بی کرم‌ها باتوجه به محتویات آن، مزایای مختلفی دارند. مزیت‌های کلی بی بی کرم شامل موارد زیر می‌شود:

بی‌بی کرم ها خاصیت پوشانندگی متوسط خوبی دارند. یعنی بعد از استفاده از این کرم، دیگر نیازی به استفاده از کرم‌های دیگری مانند کرم پودر و یا کانسیلر نیست. این کرم‌ها در انواع مختلف برای پوست خشک و چرب در بازار موجود هستند و بیشتر به مرطوب کننده‌های رنگی شبیه‌اند. یعنی برخلاف کرم پودر که کل عیوب پوست را می‌پوشاند، بی بی کرم کاور متوسطی دارد.

منبع: فیوشا
https://fiosha.com/benefits-bb-cream/
submitted by fashion-world to u/fashion-world [link] [comments]


2023.03.23 12:16 fashion-world خواص ماسک ورقه‌ای

ماسک ورقه‌ای، یکی از روش‌های تقویت پوست و تغذیه پوست صورت است. که این روزها در مراقبت و روتین پوستی افراد زیادی جای گرفته است. از ماسک ورقه اي برای آبرسانی، احیاء، مرطوب کنندگی، آرام بخشی و روشن نمودن پوست استفاده می شود. ماسک‌های صورت ورقه‌ای انواع و خواص مختلفی دارند. مزیت های ماسک ورقه‌ای برای پوست بسیار است که با توجه به کاربردشان می‌توانید انتخاب کنید. در ادامه با فواید ماسک‌های ورقه‌ای و طریقه استفاده آن آشنا خواهیم شد.

ماسک ورقه‌ای چیست؟

ماسک‌های ورقه‌ای، ورقه هایی از جنس الیاف، خمیر نارگیل یا ژل های نازک پیش آماده هستند. که با سرم‌های مغذی یا هیدروژل های غنی شده، آغشته می‌شوند. شکل این ماسک‌ها بیضی، گرد یا شبیه به فرم صورت است که قسمت چشم، بینی آن برای راحتی باز می‌شود. برای استفاده کافی است ماسک را روی صورت قرار دهید. تا مواد آغشته شده به لایه داخلی ماسک در پوست شما نفوذ کند.
از مزایای اصلی ماسک‌های ورقه ای، استفاده راحت و بی‌نیازی از تمیزکاری بعد از استفاده می‌توان اشاره کرد. همچنین رقیقی سرم درون ماسک‌ها، باعث می‌شود تا اصطکاکی بین پوست صورت و ماسک ایجاد نشود. و برخلاف ماسک‌های دیگر احتیاجی به شستشو با آب ندارد.

انواع ماسک ورقه‌ای

از در استفاده ترین ماسک‌ها، ماسکی است که جای چشم‌ها و بینی جدا شده باشد تا به راحتی روی صورت را بپوشاند. اما ماسک‌های ورقه‌ای دسته‌بندی‌های دیگری نیز دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ماسک ورقه‌ای دور چشم

این مدل ماسک مخصوص پوست دور چشم طراحی شده و تنها روی چشم‌ها قرار می‌گیرد. ماسک‌های دور چشم به آبرسانی، کلاژن سازی و رفع تیرگی و پیری پوست کمک می‌کند.

ماسک ورقه‌ای لب

برای جلوگیری از چروکیدگی و پژمردگی دور لب و آبرسانی و تقویت پوست لب‌های، می‌توان از ماسک ورقه‌ای لب استفاده کرد. با این کار لب‌ها نیز مواد مغذی موردنیاز را دریافت کرده و جوانی و شادابی خود را حفظ می‌کنند.
ماسک‌های ورقه‌ای لب خواص مختلفی دارند که می‌توان ماسک ضدخشکی، ماسك از بین بردن تیرگی لب، ماسك درمان پوسته شدن لب‌، ماسک ضدچروک، ماسک ترمیم‌کننده بافت و… را خریداری نمود.

ماسک‌های دست و پا

این ماسک برای کاهش خشکی دست و پا، آبرسانی به دست و پا مورد استفاده است.

بهترین زمان استفاده از ماسک ورقه‌ای

بهتر است ۲ تا ۳ بار در هفته از ماسک ورقه‌ای استفاده کنید. بهترین زمان استفاده در شب است، اما در طول ساعات روز هم می‌توان از این محصولات استفاده کرد. حتما پس از پایان استفاده، از ضدآفتاب استفاده کنید.
منبع: فیوشا
https://fiosha.com/properties-of-the-facial-masks/
submitted by fashion-world to u/fashion-world [link] [comments]


2023.03.23 12:13 fashion-world خواص ماسک ورقه‌ای

ماسک ورقه‌ای، یکی از روش‌های تقویت پوست و تغذیه پوست صورت است. که این روزها در مراقبت و روتین پوستی افراد زیادی جای گرفته است. از ماسک ورقه اي برای آبرسانی، احیاء، مرطوب کنندگی، آرام بخشی و روشن نمودن پوست استفاده می شود. ماسک‌های صورت ورقه‌ای انواع و خواص مختلفی دارند. مزیت های ماسک ورقه‌ای برای پوست بسیار است که با توجه به کاربردشان می‌توانید انتخاب کنید. در ادامه با فواید ماسک‌های ورقه‌ای و طریقه استفاده آن آشنا خواهیم شد.

ماسک ورقه‌ای چیست؟

ماسک‌های ورقه‌ای، ورقه هایی از جنس الیاف، خمیر نارگیل یا ژل های نازک پیش آماده هستند. که با سرم‌های مغذی یا هیدروژل های غنی شده، آغشته می‌شوند. شکل این ماسک‌ها بیضی، گرد یا شبیه به فرم صورت است که قسمت چشم، بینی آن برای راحتی باز می‌شود. برای استفاده کافی است ماسک را روی صورت قرار دهید. تا مواد آغشته شده به لایه داخلی ماسک در پوست شما نفوذ کند.
از مزایای اصلی ماسک‌های ورقه ای، استفاده راحت و بی‌نیازی از تمیزکاری بعد از استفاده می‌توان اشاره کرد. همچنین رقیقی سرم درون ماسک‌ها، باعث می‌شود تا اصطکاکی بین پوست صورت و ماسک ایجاد نشود. و برخلاف ماسک‌های دیگر احتیاجی به شستشو با آب ندارد.

انواع ماسک ورقه‌ای

از در استفاده ترین ماسک‌ها، ماسکی است که جای چشم‌ها و بینی جدا شده باشد تا به راحتی روی صورت را بپوشاند. اما ماسک‌های ورقه‌ای دسته‌بندی‌های دیگری نیز دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ماسک ورقه‌ای دور چشم

این مدل ماسک مخصوص پوست دور چشم طراحی شده و تنها روی چشم‌ها قرار می‌گیرد. ماسک‌های دور چشم به آبرسانی، کلاژن سازی و رفع تیرگی و پیری پوست کمک می‌کند.

ماسک ورقه‌ای لب

برای جلوگیری از چروکیدگی و پژمردگی دور لب و آبرسانی و تقویت پوست لب‌های، می‌توان از ماسک ورقه‌ای لب استفاده کرد. با این کار لب‌ها نیز مواد مغذی موردنیاز را دریافت کرده و جوانی و شادابی خود را حفظ می‌کنند.
ماسک‌های ورقه‌ای لب خواص مختلفی دارند که می‌توان ماسک ضدخشکی، ماسك از بین بردن تیرگی لب، ماسك درمان پوسته شدن لب‌، ماسک ضدچروک، ماسک ترمیم‌کننده بافت و… را خریداری نمود.

ماسک‌های دست و پا

این ماسک برای کاهش خشکی دست و پا، آبرسانی به دست و پا مورد استفاده است.

بهترین زمان استفاده از ماسک ورقه‌ای

بهتر است ۲ تا ۳ بار در هفته از ماسک ورقه‌ای استفاده کنید. بهترین زمان استفاده در شب است، اما در طول ساعات روز هم می‌توان از این محصولات استفاده کرد. حتما پس از پایان استفاده، از ضدآفتاب استفاده کنید.
منبع: فیوشا
https://fiosha.com/properties-of-the-facial-masks/
submitted by fashion-world to u/fashion-world [link] [comments]


2023.03.23 12:12 fashion-world خواص ماسک ورقه‌ای

ماسک ورقه‌ای، یکی از روش‌های تقویت پوست و تغذیه پوست صورت است. که این روزها در مراقبت و روتین پوستی افراد زیادی جای گرفته است. از ماسک ورقه اي برای آبرسانی، احیاء، مرطوب کنندگی، آرام بخشی و روشن نمودن پوست استفاده می شود. ماسک‌های صورت ورقه‌ای انواع و خواص مختلفی دارند. مزیت های ماسک ورقه‌ای برای پوست بسیار است که با توجه به کاربردشان می‌توانید انتخاب کنید. در ادامه با فواید ماسک‌های ورقه‌ای و طریقه استفاده آن آشنا خواهیم شد.

ماسک ورقه‌ای چیست؟

ماسک‌های ورقه‌ای، ورقه هایی از جنس الیاف، خمیر نارگیل یا ژل های نازک پیش آماده هستند. که با سرم‌های مغذی یا هیدروژل های غنی شده، آغشته می‌شوند. شکل این ماسک‌ها بیضی، گرد یا شبیه به فرم صورت است که قسمت چشم، بینی آن برای راحتی باز می‌شود. برای استفاده کافی است ماسک را روی صورت قرار دهید. تا مواد آغشته شده به لایه داخلی ماسک در پوست شما نفوذ کند.
از مزایای اصلی ماسک‌های ورقه ای، استفاده راحت و بی‌نیازی از تمیزکاری بعد از استفاده می‌توان اشاره کرد. همچنین رقیقی سرم درون ماسک‌ها، باعث می‌شود تا اصطکاکی بین پوست صورت و ماسک ایجاد نشود. و برخلاف ماسک‌های دیگر احتیاجی به شستشو با آب ندارد.

انواع ماسک ورقه‌ای

از در استفاده ترین ماسک‌ها، ماسکی است که جای چشم‌ها و بینی جدا شده باشد تا به راحتی روی صورت را بپوشاند. اما ماسک‌های ورقه‌ای دسته‌بندی‌های دیگری نیز دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ماسک ورقه‌ای دور چشم

این مدل ماسک مخصوص پوست دور چشم طراحی شده و تنها روی چشم‌ها قرار می‌گیرد. ماسک‌های دور چشم به آبرسانی، کلاژن سازی و رفع تیرگی و پیری پوست کمک می‌کند.

ماسک ورقه‌ای لب

برای جلوگیری از چروکیدگی و پژمردگی دور لب و آبرسانی و تقویت پوست لب‌های، می‌توان از ماسک ورقه‌ای لب استفاده کرد. با این کار لب‌ها نیز مواد مغذی موردنیاز را دریافت کرده و جوانی و شادابی خود را حفظ می‌کنند.
ماسک‌های ورقه‌ای لب خواص مختلفی دارند که می‌توان ماسک ضدخشکی، ماسك از بین بردن تیرگی لب، ماسك درمان پوسته شدن لب‌، ماسک ضدچروک، ماسک ترمیم‌کننده بافت و… را خریداری نمود.

ماسک‌های دست و پا

این ماسک برای کاهش خشکی دست و پا، آبرسانی به دست و پا مورد استفاده است.

بهترین زمان استفاده از ماسک ورقه‌ای

بهتر است ۲ تا ۳ بار در هفته از ماسک ورقه‌ای استفاده کنید. بهترین زمان استفاده در شب است، اما در طول ساعات روز هم می‌توان از این محصولات استفاده کرد. حتما پس از پایان استفاده، از ضدآفتاب استفاده کنید.
منبع: فیوشا
https://fiosha.com/properties-of-the-facial-masks/
submitted by fashion-world to u/fashion-world [link] [comments]


2023.03.23 12:09 fashion-world خواص ماسک ورقه‌ای

ماسک ورقه‌ای، یکی از روش‌های تقویت پوست و تغذیه پوست صورت است. که این روزها در مراقبت و روتین پوستی افراد زیادی جای گرفته است. از ماسک ورقه اي برای آبرسانی، احیاء، مرطوب کنندگی، آرام بخشی و روشن نمودن پوست استفاده می شود. ماسک‌های صورت ورقه‌ای انواع و خواص مختلفی دارند. مزیت های ماسک ورقه‌ای برای پوست بسیار است که با توجه به کاربردشان می‌توانید انتخاب کنید. در ادامه با فواید ماسک‌های ورقه‌ای و طریقه استفاده آن آشنا خواهیم شد.

ماسک ورقه‌ای چیست؟

ماسک‌های ورقه‌ای، ورقه هایی از جنس الیاف، خمیر نارگیل یا ژل های نازک پیش آماده هستند. که با سرم‌های مغذی یا هیدروژل های غنی شده، آغشته می‌شوند. شکل این ماسک‌ها بیضی، گرد یا شبیه به فرم صورت است که قسمت چشم، بینی آن برای راحتی باز می‌شود. برای استفاده کافی است ماسک را روی صورت قرار دهید. تا مواد آغشته شده به لایه داخلی ماسک در پوست شما نفوذ کند.
از مزایای اصلی ماسک‌های ورقه ای، استفاده راحت و بی‌نیازی از تمیزکاری بعد از استفاده می‌توان اشاره کرد. همچنین رقیقی سرم درون ماسک‌ها، باعث می‌شود تا اصطکاکی بین پوست صورت و ماسک ایجاد نشود. و برخلاف ماسک‌های دیگر احتیاجی به شستشو با آب ندارد.

انواع ماسک ورقه‌ای

از در استفاده ترین ماسک‌ها، ماسکی است که جای چشم‌ها و بینی جدا شده باشد تا به راحتی روی صورت را بپوشاند. اما ماسک‌های ورقه‌ای دسته‌بندی‌های دیگری نیز دارند که در ادامه به آن می‌پردازیم.

ماسک ورقه‌ای دور چشم

این مدل ماسک مخصوص پوست دور چشم طراحی شده و تنها روی چشم‌ها قرار می‌گیرد. ماسک‌های دور چشم به آبرسانی، کلاژن سازی و رفع تیرگی و پیری پوست کمک می‌کند.

ماسک ورقه‌ای لب

برای جلوگیری از چروکیدگی و پژمردگی دور لب و آبرسانی و تقویت پوست لب‌های، می‌توان از ماسک ورقه‌ای لب استفاده کرد. با این کار لب‌ها نیز مواد مغذی موردنیاز را دریافت کرده و جوانی و شادابی خود را حفظ می‌کنند.
ماسک‌های ورقه‌ای لب خواص مختلفی دارند که می‌توان ماسک ضدخشکی، ماسك از بین بردن تیرگی لب، ماسك درمان پوسته شدن لب‌، ماسک ضدچروک، ماسک ترمیم‌کننده بافت و… را خریداری نمود.

ماسک‌های دست و پا

این ماسک برای کاهش خشکی دست و پا، آبرسانی به دست و پا مورد استفاده است.

بهترین زمان استفاده از ماسک ورقه‌ای

بهتر است ۲ تا ۳ بار در هفته از ماسک ورقه‌ای استفاده کنید. بهترین زمان استفاده در شب است، اما در طول ساعات روز هم می‌توان از این محصولات استفاده کرد. حتما پس از پایان استفاده، از ضدآفتاب استفاده کنید.
منبع: فیوشا
https://fiosha.com/properties-of-the-facial-masks/
submitted by fashion-world to u/fashion-world [link] [comments]


2023.03.23 11:32 fashion-world رنگ سال۲۰۲۳ / ۱۴۰۲ چه رنگیه؟

مانند هر سال قبل از آغاز سال نو میلادی، رنگ سال ۲۰۲۳ پنتون مشخص و اعلام شد. رنگ سال ۲۰۲۳ با عنوان Viva Magenta (قرمز آتشین مایل به زرشکی و به رنگ گل رز) معرفی شد. رنگی که با نگاه به آن نیز سرشار از انرژی و هیجان خواهید شد و قطعاً در مد و پوشاک امسال تان از آن استفاده خواهید نمود. اگر دوست دارید بیشتر با رنگ سال ۱۴۰۲ آشنا شوید و ویژگی های رنگ سال 2023 را بدانید، در این مقاله از مجله دنیای مد با ما همراه باشید.
مردم ایران نیز با اعلام رنگ سال ۱۴۰۲ از این رنگ در لباس و دکوراسیون منازل خود استفاده می‌نمایند و همگام با مردم دنیا مطابق با مد روز دنیا پیش می‌روند.

رنگ سال ۲۰۲۳ چیست؟

امسال رنگ سال 2023 Viva Magenta (قرمز آتشین مایل به زرشکی) یا «قرمز پرشین» انتخاب و اعلام شده است. این رنگ در مجموعه پنتون از «رنگ قرمز خاک خلیج فارس» الهام گرفته شده و طیف خاصی از رنگ سرخابی است.
رنگ امسال برای ایجاد اشتیاق بیشتر به زندگی و انرژی زیادی دلالت دارد. قرمز پرشین یا ویوا مگنتا رنگی بین قرمز و آبی و بدون هیچ طول موجی است. رنگ سال 2023 از ترکیب دو رنگ اصلی پدید آمده و نه ارگانیک و نه مصنوعی است. رنگ سال قبل پنتون رنگ بنفش بود، اما امسال زمان آن فرا رسیده بود تا به سراغ رنگی جسور از خانواده قرمز بروید.

ویژگی رنگ سال 1402- 2023

رنگ Viva Magenta رنگی برای خلق داستانی جدید در دنیاست. رنگی از خانواده قرمز و از قلب طبیعت که نشاط و انرژی را به همه ساطع می‌کند. این رنگ سیگنال‌هایی از قدرت را تشعشع می‌کند. رنگ سال ۱۴۰۲ نشانه ای از تعامل بین هوش مصنوعی و خلاقیت انسان است که شور، شوق، امید، هیجان و شجاعت را تقویت می‌نماید. رنگ سال ۱۴۰۲-۲۰۲۳ ما را به ابراز وجود تشویق و به سمت جسارت، سرکشی و امیدواری سوق می‌دهد. از مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ سال ۱۴۰۲ ایجاد هماهنگی بین دنیای واقعی و مجازی است.
برای انتخاب رنگ ویوا مگنتا، مواجه انسان ها با مشکلات چند سال اخیر در نظر گرفته شده است. استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ در مد، دکوراسیون و... می‌تواند در روحیه انسان‌ها تغییرات مثبتی ایجاد کند و امید و هیجان وصف‌ناپذیری به دنیای خسته کننده ما، بعد از گذراندن دوران پاندمی، می‌بخشد.
رنگ سال1402- 2023 موجب تسکین زخم‌های گذشته و احساسات امید، اعتماد به نفس و ارتباط در جهان و یادآوری روی پا ایستادن و تلاش را زنده می کند.

رنگ سال 2023 برای لباس

رنگ مد سال جدید ۱۴۰۲-۲۰۲۳ تعادل بی‌نظیری را ایجاد می‌کند. استفاده از رنگ ویوا مگنتا یا قرمز پرشین در لباس و پوشاک، موجب می‌شود تا همه به شما خیره شود. این رنگ حسی سرشار از اعتماد به نفس، انرژی و جذابیت به شما بخشد و شما را مرکز توجه قرار دهد.
برای انتخاب رنگ لباس سال ۲۰۲۳ می توانید از رنگ ویوا مگنتا یا سایه‌هایی از این رنگ استفاده کنید. برای ست کردن رنگ سال ۲۰۲۳ می‌توانید از سایه‌های تیره تا روشن آن در کنار یکدیگر استفاده کنید.

🔴 متن کامل در مجله مد

I👇🏽 مطالعه مطلب👇🏽I
🔗 https://www.modeworld.ipantone-color-of-the-year-2023/
submitted by fashion-world to u/fashion-world [link] [comments]


2023.03.22 17:14 Damabamaofficial کولر گازی هایسنس 24000 دماباما

کولر گازی هایسنس 24000 دماباما
بسیاری از برندهای محبوب و معروف جهانی در زمینه‌ی تولید و عرضه این دستگاه تهویه به رقابت می‌پردازند. هایسنس (Hisense) یکی از 10 تولیدکننده برتر لوازم خانگی و الکترونیکی جهان می‌باشد. جالب است بدانید که خرید کولر گازی‌ هایسنس از دهه 1380 به بعد وارد بازار ایران شد. با ما در دماباما همراه بوده تا با انواع مدل های کولر گازی هایسنس 24000 آشنا شوید.

کمپرسور کولر گازی و اسپلیت هایسنس 24000

از مهم ترین ویژگی های کولر گازی هایسنس 24000 همانند کولر گازی هایسنس 12000 که همه‌ی شما به آن توجه دارید، نوع کمپرسور به کار رفته در این کولر گازی است. مشخص است که انواع گوناگونی از کمپرسور در انواع مدل های کولر گازی هایسنس 24000، به کار رفته است. کمپرسورهایی نظیر روتاری، پیستونی، اسکرال و… در ساخت انواع کولر گازی به کار رفته اند. خوب است بدانید که در بیشتر مدل های کولر گازی هایسنس 24 هزار کمپرسور روتاری تعبیه شده است.

از مزایای این کمپرسور می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

کم مصرف • کم صدا • دارای مکانیزم جا‌به‌جایی مثبت

قیمت کولر گازی هایسنس 24000

قیمت کولر گازی هایسنس 24000 همانند کولر گازی هایسنس 30000 به مشخصات و ویژگی هایی آن دستگاه بستگی دارد. در نتیجه این قیمت بستگی به مدل کولر گازی هایسنس 24 هزار متفاوت می‌باشد.
مصرف کنندگان دوست دارند دستگاهی با قیمتی مناسب خریداری کنند. اما توجه داشته باشید که تمام تمرکز خود را تنها روی قیمت پایین نگذارید. زیرا در این میان برخی سودجویان محصولات غیر اصل و بی‌کیفیت را با قیمت بسیار پایین‌تر برای ترغیب خریداران ارائه می‌دهند. در نتیجه به شناسه کالا و گارانتی کالای درست توجه ویژه‌ای داشته باشید. در دماباما، می‌توانید انواع مدل‌های کولر گازی هایسنس 24 هزار را با شناسه کالا و در عین حال با قیمت مناسب خریداری کنید.

گاز مبرد کولر گازی و اسپلیت هایسنس 24000

برای عمل تبرید و سردسازی بایستی سیال گاز مبرد در این دستگاه تعبیه شده باشد. اکثر مدل های کولر گازی هایسنس 24000 توسط گاز مبرد R410a تولید شدند. این گاز دوستدار محیط زیست بوده و در نتیجه کولر گازی هایی که با گاز مبرد R410a تولید شده‌اند، دوستدار و حافظ محیط زیست می‌باشند. به دیگر بیان این کولر گازی ها آسیبی به طبیعت و لایه اوزون نمی‌رسانند. مساحت قابل پشتیبانی توسط کولر گازی هایسنس 24 هزار
از دیگر شرایطی که توجه به آن از واجبات است، متراژ قابل پشتیبانی محیط توسط دستگاه کولر گازی است. مساحت قابل پشتیبانی توسط کولر گازی 24 هزار هایسنس به ظرفیت آن و بسیاری ویژگی‌های دیگر بستگی دارد. حتما به نکات قابل توجه و ویژگی‌های خاص محیط مورد نظر توجه داشته باشید. از این نکات خاص می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:
• قرارگیری واحد زیر پشت بام • نورگیر بودن واحد • داشتن پنجره‌های بزرگ • تعداد افراد بالای حاضر در محیط
میانگین متراژ محیط قابل پشتیبانی توسط کولر گازی و اسپلیت هایسنس 24000، 34 تا 45 متر مربع می‌باشد.

مشخصات کولر گازی 24000 هایسنس

می‌دانید که هر مدل این دستگاه ویژگی ها و مشخصات مختص به خود را دارد. با این وجود به صورت کلی برای اشاره به مشخصات کولر گازی هایسنس 24000 می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت:
حالت خواب عمیق • طراحی زیبا و مدرن • عملکرد کم صدا • دارای نمایشگر دیجیتال مخفی به همراه ریموت کنترل • پنل داخلی با قابلیت باز و بسته شدن جهت شست و شو • محصولی کم مصرف • امکان کنترل سه دور فن پنل داخلی • قابلیت ریست اتوماتیک • نمایشگر کمپرسور • ریموت کنترل • دارای قابلیت عملکرد حداکثری • فیلتر پلی پروپیلن برای جذب ذرات گرد و غبار و باکتری‌های آلرژی زا • دارای قابلیت تنظیم دستی باد افقی و تنظیم اتوماتیک پرتاب باد عمودی • عملکرد هوشمند
جهت استعلام قیمت کولر گازی هایسنس 24000 به سایت دماباما مراجعه و برای خرید کولر گازی هایسنس 24000، در سایت دماباما اقدام کنید.
021–77681510📞
021–77681309📞
09124098801📱

کولر گازی هایسنس 24000 دماباما
submitted by Damabamaofficial to u/Damabamaofficial [link] [comments]


2023.03.22 16:52 rozseda Hamid Hiraad Khanoom Gol

از بس که گلی و بی نظیر خب به چشمم اومدی حق بده عاشقت بشم وقتی با من قدم زدی مث بارون نم نم اومدی به قلب تشنه ام زدی قدم گذاشتی رو چشم گلی خانم خوش اومدی خانم گل من دیوونه ی بی طاقت کم تحمل میریزم سر راهت سبد سبد سبد گل آی خانم گل حمید هیراد خانم گل خانم گل من دیوونه ی بی طاقت کم تحمل میارم واستون سبد سبد سبد گل آی خانم خانم خانم گل ...
submitted by rozseda to u/rozseda [link] [comments]


2023.03.22 15:26 DaneshAriaCo نصب سیستم ارتینگ دانش آریا

نصب سیستم ارتینگ دانش آریا
نصب سیستم ارتینگ به دلیل محافظت از جان انسان ها و تجهیزات الکتریکی از اهمیت بالایی برخوردار است. هدف از نصب ارتینگ انتقال جریان الکتریکی به زمین و یا به عبارت دیگر هم پتانسیل کردن ولتاژ تجهیزات با پتانسیل زمین (صفر) می باشد. نصاب سیستم ارتینگ وظیفه دارد که بدنه ی همه ی دستگاه های الکتریکی اعم از دستگاه های برقی صنعتی، مخابراتی، خانگی و …. در حالت کلی هر نوع مصرف کننده را به کمک یک رشته سیم به سیم به زمین متصل کند.

اهمیت نصب سیستم های ارتینگ📌

اجرای سیستم ارتینگ در حال حاضر مانند خود سیستم برق رسانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. علاوه بر ساختمان ها و مناطق صنعتی، صنعت مخابرات نیز به سیستم های ارتینگ نیاز دارد. یکی از اهداف نصب سیستم های ارتینگ در صنعت مخابرات جلوگیری از ایجاد نویز در شبکه ها می باشد. این سیستم در شبکه های انتقال و توزیع برق نیز کاربرد بسیار بالایی دارد. در حال حاضر شبکه های توزیع و انتقال برق بدون استفاده از این سیستم عملا بدون کارکرد به شمار می روند.

عوامل موثر بر هزینه نصب سیستم ارتینگ📌

هزینه های نصب سیستم ارتینگ به عوامل مختلفی بستگی دارد. یکی از مهم ترین عوامل، انتخاب روش های نصب میله ارت در سیستم ارتینگ می باشد. این تجهیزات به دو روش عمقی و سطحی نصب می شوند که هر کدام بر اساس نیاز هایی که دارند هزینه های متفاوتی خواهند داشت.
بی شک هزینه نصب سیستم ارتینگ سطحی با عمقی متفاوت است. در هنگام نصب این سیستم باید مواردی را رعایت کرد.
در هنگام نصب سیستم ارت سطحی باید دقت داشته باشید که در اطراف سایت فضای لازم و امکان حفاری وجود داشته باشد.
نصب سیستم ارتینگ به روش سطحی به دلیل مزایایی که دارد نسبت به دیگر روش ها ارجحیت دارد.

نصب سیستم ارتینگ به روش عمقی📌

نصب سیستم ارتینگ به شیوه ی عمقی تابع فاکتورهای مختلفی است که باید برای عملکرد صحیح رعایت شوند. اولین نکته ای که در این روش نصب باید به آن توجه کرد انتخاب محل مناسب برای چاه ارت است. این گزینه از حساسیت بالایی برخوردار است و نیاز به تجربه و تخصص بالایی دارد.
چاه ارت را باید در مکان هایی حفر کنید که احتمال دسترسی به رطوبت بسیار زیاد باشد. این رطوبت باید حتی الامکان در عمق پایین وجود داشته باشند. یکی دیگر از گزینه ها که باید در هنگام نصب سیستم به آن توجه شود عمق چاه می باشد. شرکت های نصب کننده ی سیستم ارتینگ وظیفه دارند با استفاده از دستگاه های مخصوص مقاومت خاک را اندازه گیری کنند.
نصب سیستم ارتینگ تابع شرایط جغرافیایی منطقه مورد نظر می باشد. کارشناسان و مشاوران شرکت دانش آریا برای نصب استاندارد سیستم ارت به آنالیز شرایط و موقعیت منطقه نصب سیستم ارت می پردازند. از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار برای نصب این سیستم اتصال سیم به صفحه های مسی می باشد. فراموش نکنید که تحت هیچ شرایطی برای ایجاد این اتصال از بست سیم به تنهایی استفاده نکنید.
کارشناسان حرفه ای نصب سیستم ارت سیم را به صفحه جوش می دهند. برای ایجاد استحکام و پایداری باید پس از فرایند جوش از دو بست استفاده شود. معمولا برای جوش دادن این اتصال ها از جوش های حرارتی (کدولد) استفاده می کنند.
جهت بررسی تکمیلی به وبسایت دانش آریا مراجعه فرمایید.
📞02177850852
📱 09022595950
https://danesharia.com/

نصب سیستم ارتینگ دانش آریا
submitted by DaneshAriaCo to u/DaneshAriaCo [link] [comments]


2023.03.22 11:27 samanamanati طرز تهیه کاپ موز به روش مجلسی و با طعمی بی نظیر

طرز تهیه کاپ موز به روش مجلسی و با طعمی بی نظیر submitted by samanamanati to iranianbaxlinks [link] [comments]


2023.03.22 11:15 RadisCCTV دوربین مداربسته تیاندی

دوربین مداربسته تیاندی

نکات مهم در انتخاب دوربین مداربسته تیاندی

انتخاب دوربین مداربسته بیش از هر چیز به نیاز شما بستگی دارد. اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که به چه نوع دوربین مداربسته ای نیاز دارید. این دوربین ها به دو دسته تقسیم می شوند: دوربین های آنالوگ و دوربین های تحت شبکه که تصاویر دیجیتال را ضبط می کنند. دوربین های تحت شبکه تصاویر را به صورت بی سیم ارسال می کنند. همچنین در انتخاب دوربین مداربسته باید محیط را در نظر گرفت و سیم کشی را به متخصص ماهر سپرد.
موقعیت دوربین نیز در انتخاب دوربین بسیار مهم است. در محیط‌های بیرونی که ممکن است دوربین در معرض عناصر قرار گیرد، باید وسیله‌ای را انتخاب کنید که بسیار ضدآب بوده و دارای روکش باشد. مدل لامپ برای محیط هایی که نیاز به دید 360 درجه دارند و مدل استوانه ای برای زوایای دید محدود مناسب است. همچنین انواع بسیار کوچکی از دوربین های مداربسته وجود دارد که می توان با مجوز لازم برای یک هدف خاص از آنها استفاده کرد.
اندازه لنز نیز در محدوده دوربین بسیار موثر است و قابلیت دید در شب یکی از ویژگی های مهم دوربین است که بسته به محیط نیاز به توجه دارد. برای دسترسی به امکانات بیشتر می توانید یک دوربین مداربسته با رم یا سیم کارت نیز تهیه کنید. امروزه بسیاری از دوربین های مداربسته دارای عملکرد هشدار هستند. باتوجه به نیاز خود دوربین مداربسته مورد نظرتان را از برند تیاندی یا دیگر برندهای مطرح بازار از رادیس تهیه نمایید.

قیمت دوربین‌ مداربسته تیاندی

به خاطر داشته باشید که محصولات خارجی که با ارز خارجی خریداری می شوند مستقیماً به قیمت آنها بستگی دارد. بنابراین قیمت دوربین مداربسته تیاندی در محدوده مورد انتظار است. اما در نظر داشته باشید که کیفیت بالای دوربین ها پوشش کافی برای قیمت نسبتا بالای آنهاست. شما می توانید با مراجعه به قسمت محصولات سایت رادیس از قیمت دوربین مداربسته تیاندی مطلع شوید.
همچنین رادیس برای مشتریان خود که به قیمت دوربین مداربسته اهمیت می دهند لیست کاملی ارائه می دهد که مشتریان عزیز می توانند از آن استفاده کنند. فروشگاه رادیس با داشتن تیمی مجرب و کارشناسان حرفه ای بهترین کیفیت و کارایی را در خرید دوربین مداربسته دارد. قیمت دوربین مداربسته تیاندی به ویژگی ها، وضوح، تعداد کانال های پشتیبانی شده و اندازه لنز دید در شب بستگی دارد. قیمت دوربین مداربسته تیاندی به همراه هزینه راه اندازی و نصب را می توانید از خدمات رادیس دریافت کنید. همچنین نصب دوربین مدار بسته در خدمات رادیس همراه با خرید و مشاوره انجام می شود.

خرید دوربین مداربسته تیاندی

برای خرید دوربین مداربسته تیاندی در سطح بالا باید به نمایندگی های مجاز و مجاز آن مراجعه کنید. نمایندگی هایی که گارانتی کافی برای دوربین های خود ارائه می کنند مانند رادیس می توانند گزینه خوبی برای آن باشند. جهت خرید دوربین مداربسته تیاندی می توانید از فیلترهای موجود در این صفحه استفاده کنید. به این ترتیب با کلیک بر روی گزینه دوربین مورد نظر، لیست کوتاهی از عناوین موجود را مشاهده می کنید که در آن به سادگی می توانید عناوین مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این صورت تمامی ویژگی های دوربین مورد که با آن ویژگی خاص عرضه می شوند را مشاهده خواهید کرد.
همچنین فروش دوربین مداربسته تیاندی و تجهیزات و متعلقات آن (شامل سیم و کابل، منبع تغذیه دوربین و هارد داخلی و …) در فروشگاه اینترنتی رادیس امکان پذیر است. در قسمت تماس، با کارشناسان فروش ما ارتباط بگیرید تا بهترین مشاوره را به شما ارائه دهند. . برای خرید دوربین مداربسته تیاندی می توانید به این وب سایت مراجعه نمایید.

خدمات رادیس

خدمات رادیس به تجهیزات امنیتی و نظارت تصویری اختصاص دارد که در این نوشتار آخرین فناوری ها، اخبار، محصولات و اطلاعات دوربین مداربسته تیاندی را به شما ارائه کرده ایم. هدف ما در این مرکز تخصصی ذکر برند تیاندی در زمینه قیمت دوربین مداربسته تیاندی و ویژگی های آن بدون توجه به تعصب شخصی می باشد. همچنین پرفروش ترین مدل های دوربین و ذخیره ساز تیاندی را به شما معرفی کردیم.
در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در هر مرحله از فروش دوربین مداربسته تیاندی، کارشناسان فنی و متخصص ما آماده ارائه مشاوره قبل از خرید می باشند. خدمات رادیس به طور انحصاری به فروش و نصب دوربین های مدار بسته و تجهیزات نظارتی و امنیتی برندهای مختلف همچنین تجزیه تحلیل و بررسی تجهیزات شبکه در مورد برند های خاص پرداخته است .

مشاوران رادیس 👇👇
📱 09933573400
📞02187700887

دوربین مداربسته تیاندی
submitted by RadisCCTV to u/RadisCCTV [link] [comments]


2023.03.22 11:01 Fantastic_Estate_186 راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ

راهبند اتوماتیک که به عنوان بوم بازویی نیز شناخته می‌شود، یک میله یا بازوی هوشمند دارای موتور الکتریکی است که از طریق بازوی مذکور دسترسی وسایل نقلیه یا عابران پیاده را در یک مکان مشخص شده کنترل یا مسدود می کند. استفاده از سیستم های درب اتوماتیک و موانع برقی در سال های گذشته به شدت افزایش یافته است. بوم بازویی اتوماتیک معمول ترین ترین و کم هزینه ترین روش جهت کاهش بار ترافیک ناخواسته یا غیر قانونی به اماکن و مراکز تجاری، صنعتی یا مسکونی است. نصب راهبند اتوماتیک که تحت عنوان موانع خودکار و بوم بازویی نیز شناخته می شوند، معمولا در پارکینگ ها، پست های بازرسی و ورودی مناطق ممنوعه مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین بهره گیری از راهبند اتوماتیک روش رایج برای کنترل عبور اتومبیل ها از باجه های عوارضی هستند.

راهبند اتوماتیک
در برخی مکان ‌ها، راهبند اتوماتیک به صورت ابزاری در جهت آرام‌ سازی ترافیک نصب و مورد استفاده قرار می گیرد و به این ترتیب از بروز ترافیک سنگین جلوگیری به عمل می آورد. بعضی مواقع نیز از راهبند برقی برای جدا سازی مسیر اتومبیل های معمولی از سایر وسایل نقلیه مجاز استفاده می کنند. به عنوان مثال می توان به خطوط مخصوص اتوبوسرانی اشاره کرد. نصب راهبند اتوماتیک بر ورودی خطوط ویژه حمل و نقل عمومی مانع ورود اتومبیل های شخصی به این مسیرها می شود در حالی که به وسایل نقلیه مجاز مانند اتوبوس ‌ها، خدمات اورژانس و پلیس اجازه می‌دهد از مسیر کوتاه‌ تر و مستقیم ‌تر استفاده کنند.
از دیگر موقعیت ها و مکان هایی که در آنها از راهبند اتوماتیک استفاده می شود می توان به: ورودی تاسیسات برای کنترل دسترسی خودروها و عابران پیاده در داخل و خارج از سایت، پایانه ‌های حمل ‌و نقل، فرودگاه ‌ها، اسکله‌ های تحویل بار، بیمارستان‌ ها، مراکز بهداشتی و تفریحی، کارخانه‌ های تولیدی و... اشاره کرد. امروزه راهبند ریموتی به طور گسترده ای در مناطق مسکونی، تجاری و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند. در مورد استفاده از راهبند اتوماتیک، میتوان از انواع مختلف نشان ‌ها، کنترل ‌های از راه دور و فرستنده‌ ها برای اطمینان از حرکت سریع و راحت وسیله نقلیه استفاده کرد تا کاربران بتوانند بدون ترک ماشین خود وارد منطقه شوند. مانع خودکار یا راهبند اتوماتیک سرعت عمل بالایی دارد، بنابراین برای کنترل وسایل نقلیه ورودی و خروجی به انبارها و کارخانه ها و... در ساعات کاری کاربرد فراوانی پیدا کرده است.
راهبند اتوماتیک
امروزه اکثر سیستم‌ های راهبند اتوماتیک از آشکار سازهای حرکتی یا حسگرهای نوری استفاده می‌کنند که امکان تشخیص حرکت رو به جلو اشیا و باز و بسته شدن آن را فراهم می‌کنند. راهبندهای مذکور از طریق انواع فناوری های مدرن مانند: دکمه های فشاری، کنترل از راه دور، آشکار سازهای حرکتی، دستگاه کنترل شخص ثالث و حسگرهای نوری کار می کنند. برای مثال هنگامی که وسیله نقلیه از روی، آشکارساز قرار گرفته در سطح جاده عبور می کند، راهبند اتوماتیک بلند می شود. در راهبند های اتوماتیک مدرن امکان ارائه کد دسترسی موقت به بازدیدکنندگان یا مراجعین وجود دارد. راهبند اتوماتیک علاوه بر بازوی حرکت کننده دارای یک موتور و واحد کنترل نیز هست که توسط یک کیس با روکش های مختلف محافظت می شود.
نحوه صحیح انتخاب راهبند اتوماتیک
هنگام انتخاب یک راهبند اتوماتیک، در درجه اول باید دو عامل را در نظر داشته باشید: نوع کاربران و شدت ترافیک موجود در محل. راهبندهای ولتاژ پایین امکان باز و بسته شدن مکرر و سریع را فراهم می کند. این نوع از راهبندهای اتوماتیک برای مناطقی با دسترسی چند کاربر بهترین انتخاب می باشد. مراکز ورزشی، مجتمع های تجاری و هتل ها اغلب از موانعی استفاده می کنند که توسط کارت مغناطیسی یا یک توکن فعال می شوند. به طور کلی انتخاب اتوماسیون و موتور به نوع راهبند، موقعیت و وزن آن بستگی دارد. عموما گزینه استاندارد و مقرون به صرفه یک گیت الکترومکانیکی می باشد که از منبع تغذیه استاندارد 220 ولت استفاده می کند. راهبندهایی از نوع هیدرولیک نیز وجود دارد که مهمترین مشخصه آنها بی صدا بودنشان است.
میتوانید برای دریافت اطلاعات بیشتر با فروشگاه همتا تماس حاصل فرمایید تا کارشناسان ما دلسوزانه مشاوره لازم را به شما بدهند.
سرویس و نگهداری
به یاد داشته باشید که، هر نوع از سیستم های راهبند اتوماتیک برای تضمین سطح مناسب ایمنی نیاز به سرویس و نگهداری منظم دارند. محافظت از موانع و راهبندهای اتوماتیک برای جلوگیری از خرابی هایی که می تواند باعث اختلال در کارکرد آنها شود و اطمینان از عملکرد صحیح ویژگی های آنها به لحاظ امنیتی امری ضروری است. معمولاً توصیه می شود حداقل هر شش ماه یک بار موتور راهبند و بوم راهبند موانع و راهبندهای اتوماتیک، سرویس، نگهداری و تعمیر شوند. به طور کلی، فرکانس تعمیر و نگهداری راهبند اتوماتیک ریموت راهبند به تعداد چرخه یا تعداد باز و بسته شدن آنها بستگی دارد. درب ها و راهبند اتوماتیک راهروهای مسکونی کم واحد را می بایست 1 تا 2 بار در سال سرویس کرد. راهبندهای پارکینگ خودکار دارای بوم بازویی راهبند برای یک بلوک آپارتمانی، حداقل 3 بار در سال باید سرویس شوند. درباره راهبندهای مراکز تجاری حداقل 4 بار در سال، سرویس دهی مورد نیاز است.
انواع راهبند:
راهبند بوم تلسکوپی
راهبند بوم بازویی
راهبند بوم تاشو
راهبند بوم پرسرعت
راهبند بوم ال ای دی
راهبند فنسدار
راهبند تبلیغاتی
راهبندهای اتوماتیک
از این نوع راهبند اتوماتیک در جاهایی که جریان ترافیک سنگین و در یک جهت است مانند عوارضی ها استفاده می شود. هنگامی که وسیله نقلیه به بوم یا راهبند آونگی برخورد می کند، بوم خراب نمی شود، در عوض تا 90 درجه می چرخد و به وسیله نقلیه اجازه عبور می دهد. بوم یا بازو را پس از برخورد میتوان دوباره و به صورت دستی به موقعیت اصلی خود بازگرداند. با استفاده از این نوع راهبند در صورت برخورد ارادی یا غیرارادی خودرو به بوم، خودرو آسیب نمی بیند.
تکنولوژی موجود در راهبندهای اتوماتیک

راهبند بازویی
بیشتر راهبندهای اتوماتیک دارای یک باطری پشتیبان جهت استفاده در مواقع قطعی برق می باشند. غیر از این همه آنها دارای قفلی دستی هستند که در صورت قطع برق مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از برندهای این نوع از موانع به طور اختصاصی دارای برنامه تلفن همراه هستند که با نصب آن روی گوشی های هوشمند می توان راهبند را کنترل و مدیریت نمود. برای کنترل بیشتر میتوان یک دوربین نظارت تصویری داخلی به راهبندهای اتوماتیک اضافه کنید. دوربین نصب شده در مواقع بروز حادثه می تواند بسیار موثر عمل نماید. بعضی از مدل های راهبندهای اتوماتیک با شارژر باتری کار می کنند. این نوع از راهبندها مصرف انرژی را کاهش می دهند به گونه ای که تبدیل به محصولاتی اقتصادی و دوستدار محیط زیست شده اند.
ویژگی های موتور و مدار در راهبندهای اتوماتیک
از ویژگی های موجود در موتور و مدار راهبندهای اتوماتیک می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
 • 1ـ صفحه نمایش دیجیتال برای پیکربندی آسان پارامترها و تنظیمات
 • 2ـ پشتیبانی از سیستم پیرامونی برای جلوگیری از ترافیک یا تردد غیرمجاز عابرین
 • 3ـ تغذیه ولتاژ دوگانه برای عملکرد دقیق، کنترل و ترمز نهایی
 • 4ـ سیستم داخلی پشتیبان باتری
 • 5ـ قابل تنظیم بودنِ زمان بسته شدن خودکار
 • 6ـ سیستم ضد دستکاری داخلی
 • 7ـ وجود سیستم هشدار وضعیت
 • 8ـ چراغ های چشمک زن و سیستم های روشنایی عمومی
 • 9ـ پشتیبانی از یک یا چند فتوسل، حسگرهای بازتابنده یا حلقه های القایی به عنوان وسایل ایمنی و...
شایان ذکر است که در بسیاری از راهبندهای اتوماتیک، فرمان های ورودی باز، بسته و توقف هر یک مدارهای جداگانه ای دارند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره های واحد فروش شرکت همتا تماس حاصل فرمایید
02155449212 - 09122552119 - 0912 255 2119
راهبند بوم تاشو
submitted by Fantastic_Estate_186 to u/Fantastic_Estate_186 [link] [comments]


2023.03.22 00:46 NotSteveJobZ get your values straight with your self and research

Persian version below
I've been keeping silent and trying not to say this, but every day I see posts that remind me how we ended up here.
Call me Basiji, mullah or traitor, but this is the truth. Most of y'all are so affected by propaganda that you can't get your facts straight. This instability causes the inability to defend your points or causes misunderstanding of other facts that are against your beliefs. And I admit, it's not easy to do this, so let me clear things up for you.
We are fighting against the government and corruption of the Islamic Republic of Iran, we are not fighting against Islam. We are fighting for mutual respect and for freedom of speech and hijab. We are fighting for our denied human rights
we are going to overthrow this government because we are not sure what other tricks they have up their sleeve.
But still remember, Israel IS a terroristic state, the USA is the bully and is using propaganda (not going to discuss this because it throws shade on one of the leaders of the revolution) and its tools (sanctions, influential people) to enforce a worse situation on the citizens of Iran for its own benefit.
No one values our comfort and safety more than ourselves, so fight for it.

من سکوت کردم و سعی کردم این را نگویم، اما هر روز پست هایی را می بینم که به من یادآوری می کند که چگونه به اینجا رسیدیم.
مرا بسیجی، آخوند یا خائن خطاب کنید، اما این حقیقت است. بیشتر شما آنقدر تحت تأثیر پروپاگانداهستید که نمی توانید حقایق را به درستی درک یا کشف کنید. این بی ثباتی باعث ناتوانی شما در دفاع از باوراتتان می شود و یا باعث درک نادرست سایر حقایق خلاف اعتقادات شما می شود. و من اعتراف می کنم، انجام این کار آسان نیست، بنابراین اجازه دهید مسائل را برای شما روشن کنم.
ما با حکومت و فساد جمهوری اسلامی ایران مبارزه می کنیم، با اسلام نمی جنگیم. ما برای احترام متقابل و آزادی بیان و حجاب می جنگیم. ما برای حقوق بشر محروم خود مبارزه می کنیم
ما این دولت را سرنگون می کنیم زیرا مطمئن نیستیم که آنها چه ترفندهای دیگری در آستین دارند.
اما هنوز به یاد داشته باشید که اسرائیل یک کشور تروریستی است. آمریکا همان قلدری است که کهبرای مزایای خود ازپروپاگاندا استفاده می کند (در اینمورد بحث نمیکنم چون باعث بد بینی نسبت به یکی از اعضای جنبش میشه) . مزایایی که منجر به وضعیت بدتری برای شهروندان ایران می شود.
هیچ کس بیشتر از خودمان برای راحتی و امنیت ما ارزش قائل نیست، پس برای آن بجنگید.
submitted by NotSteveJobZ to NewIran [link] [comments]


2023.03.22 00:04 Odd-Regular2052 ترک جدا از کارن فیت پاشا و سبحان

ورس اول پاشا:بم میگن بخون ولی با کدوم انگیزه/ وقتی جَوونمون میده بوی وصیت/ وقتی الکی هستن سوی نصیحت/ بصیرت تو کوری نگو از علوم غریزه/ حاجی حشریت زده بگا داده بهای بشریت/ حاجی جیگرا تو خیابونن میگن جندن/ درده وقتی مُردَرو میگن دیدن زندن/ سخته میفهمی جهنم زاده(ای)برای ابدیت/ حاجی درخت پر میوس کندن شاخه بی ثمر/ همش بهونس بیا خیابون میاد بو خون/ حاجی نمیدن بهت جیگر حیوون ادمه/ محیط فاسده تقصیر ساقه نی سمر(سخن)/
کورس:مثه رها شدن نخ بادکنک از دست
میوه ی جداییت روی درخت عشقم نَشِست
بذار اشک رو گونه م سُر بخوره فراموشیه( فراموش اتفاقات)
الان فقط برام شوکره خاموشیه
ورس دوم کارن:بازم منمو جفت چشای خیس و صدای گیتار
داریم میکنیم جنگ بجای دیدار
خودممو با صدای بیمار ، حالت تیمار
انگار رابطمون نشد درست اینبار
ولی دیگه چیزی نداره برام فرق
که حتی دیگه ندارم مرام ترک
فقط بخاطر یه چیزه نمیزنم رگ
اونم دلیلش یه چیزه که نمیزدم رپ (تغییر ریتم یکم مکث و تند شدن ریز) همه بم میگن پاشو لحظه هات فرصتن
ولی بدون توئه که هی میزنم جات غر زدن
خاطراتت زیاد کنارم نشستن
انگار منم زیادی بهت دل بستم
فکرشم سخته اونروزا دیگه برنمیگردن
فکر شمع سوخته بخاطر روزایی که میره من نمیخندم
سخته میدونی مشکلات زندگی
سخته که هی نزاری اثراتی از شایعات زندگی
سخته،زندگیم دیگه بدون تو
زندگیم بدون تو دیگه زندونه نگو
نگو، که داره عشق میکنه با زندگی باحالایو
هیچی ندارم بجز زندگی آشغالیو
نزاشت زندگی برام هیچ چیز خوبی
تا وقتی که ندارم دو قرون ریز پولی
من رفتم، شایدم از یاد بردم
آره ، چون از زندگی زیاد خوردم
کورس: مثه رها شدن نخ بادکنک از دست
میوه ی جداییت روی درخت عشقم نَشِست
بذار اشک رو گونه م سُر بخوره فراموشیه( فراموش اتفاقات)
الان فقط برام شوکره خاموشیه
ورس سوم سبحان:تنهام با سیگار و الکل / دستام ، مغزدم و قلبم پارن هر دو / انگار بستنم به دیوار /دوری تو ، کرده منو بیمار / خوابیدم ولی مغرم بیدار / دارم بگا میرم بخاطر سیگار / دستم میلرزه / از سرما ، از جنگ های بی وقفه / واسه همون بی خبر رفتن بی رحمت / من اینجا دارم مینویسم ولی اون داره از ته دلش میخنده / که همون فردی که دوستش داری در رو رو همتون میبنده / خودت رفتی ولی جای زخمت مونده/ بخاطر پولایی که داشتی ، اونم بخاطر همین مونده /
شنیدم اون گلی هم که بهت دادم خشک شده / دیگه امید تو زندگیم گم شده / تاریکی تو کل وجودم پر شده / نمیبینی چقدر منو تخریب کردی ؟/ از روز اولت خیلی تغییر کردی / اون حتی احترام بهت گذاشت ی ذره ؟/ اینم افتخار باشه بزات ، که ی کلمه هم حرف باهات بزنه ( مثلا دوست پسر جدیدش )
مثه رها شدن نخ بادکنک از دست
میوه ی جداییت روی درخت عشقم نَشِست
بذار اشک رو گونه م سُر بخوره فراموشیه( فراموش اتفاقات)
الان فقط برام شوکره خاموشیه
submitted by Odd-Regular2052 to textrap [link] [comments]


2023.03.21 16:49 rozseda Babak Jahanbakhsh Sharhe Shirin

دوسش دارم و این از نفس من پیداست سختی داشتنش نیز برایم زیباست کاش دلتنگی من نقطه ی پایانی داشت وای بر عشق که آغاز گرفتاری هاست وای وای وای وای وای چه آمد به سرم هی هی هی هی اوست فقط در نظرم یک نفر در همه دنیاست که بی عشق خوش است من بیچاره گرفتار بابک جهانبخش شرح شیرین یک خبر آه فقط یک خبر از او کافیست بی خبر ماندنم از اوست که بی انصافیست دست من خالی و اما خود او میداند صحبت از عشق که باشد دل من اشرافیست
submitted by rozseda to u/rozseda [link] [comments]